Komfortowe noclegi w Karpaczu

Strona główna
Pakiety
Atrakcje Karpacza
Lokalizacja

Karpacz

Karpacz to górska miejscowość wypoczynkowa, położona w paśmie Sudetów – Karkonoszach, z ich najwyższym szczytem Śnieżką, pięknie górującą nad miastem.

Karpacz jest popularnym punktem turystyczno-noclegowym na mapie południowo-zachodniej Polski. W lecie jest fantastyczną bazą wypadową na górskie wędrówki np. na Samotnię, Strzechę Akademicką, Dom Śląski, Kocioł Łomniczki, Kocioł Małego Stawu, Pielgrzymy, Słonecznik, Kotki i wiele innych. W zimie zaś, otulony zalegającym tu długo śniegiem i mrozem, stanowi świetnie rozwinięty ośrodek narciarski i snowboardowy. Umożliwia to niemal 30 stoków i wyciągów, o różnych poziomach trudności.
Przez cały rok zachwycają też walory naturalne lezące w granicach miasta np. Dziki Wodospad, Krucze Skały, góra Karpatka czy Zapora na górskiej rzece Łomnicy.
W Karpaczu nie ma też mowy o nudzie. Będąc tu, możemy się udać np. do Muzeum Zabawek, Muzeum Sportu i Turystyki czy Muzeum Konsol Gier Wideo.
Możemy obejrzeć też multimedialną ekspozycję Karkonoskich Tajemnic, Interaktywną Wystawę modeli z Klocków Lego, zwiedzić przepiękną, zabytkową Świątynię Wang, przejechać się jednym z dwóch torów saneczkowych, pograć w kręgle, wdrapać się na szczyt skoczni narciarskiej Orlinek czy wybrać się do jednego z aquaparków.
Jak widać – wybór jest naprawdę spory. A o całej tej wyjątkowości Karpacza, najlepiej przekonać się osobiście i jak najprędzej przybyć w te strony!